https://www.yafitsaranga.com/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D
top of page

השיח לגבי אכילת בעלי חיים גדוש ברגשות ובאמוציות, אולי כי מהצד האחד אוכל הוא חלק מתשוקה, מאהבה, מתחביב, מצורך, לעיתים אף חלק מפרנסה, ומהצד השני ההבנה כי עלינו לשאוף לחברה מוסרית שבה ההתנהגויות הטובות נבחרות לאורם של ערכים ולא מתוך תשוקות ומאוויים גרידא, ועל כן ראוי כי לא כל דבר שניתן לאכול ייחשב אוכל.

 
 
עם הקריאה אני מזמינה אותך להשאיר את הדעות הקדומות וההרגלים בצד, ולצלול איתי למחשבה פילוסופית רחבה על הבחירות שלנו בעידן המודרני, השלכותיהן, החברה שבה אנו רוצים לחיות והא.נשים שאנחנו רוצים להיות.

וְחֵךְ, אֹכֶל יִטְעַם-לוֹ

"וְאוּלָם--שְׁאַל-נָא בְהֵמוֹת וְתֹרֶךָּ;    וְעוֹף הַשָּׁמַיִם, וְיַגֶּד-לָךְ.

אוֹ שִׂיחַ לָאָרֶץ וְתֹרֶךָּ;    וִיסַפְּרוּ לְךָ, דְּגֵי הַיָּם.
מִי, לֹא-יָדַע בְּכָל-אֵלֶּה:    כִּי יַד-יְהוָה, עָשְׂתָה זֹּאת.
אֲשֶׁר בְּיָדוֹ, נֶפֶשׁ כָּל-חָי;    וְרוּחַ, כָּל-בְּשַׂר-אִישׁ.
הֲלֹא-אֹזֶן, מִלִּין תִּבְחָן;    וְחֵךְ, אֹכֶל יִטְעַם-לוֹ.
בִּישִׁישִׁים חָכְמָה;    וְאֹרֶךְ יָמִים תְּבוּנָה.
עִמּוֹ, חָכְמָה וּגְבוּרָה;    לוֹ, עֵצָה וּתְבוּנָה"
ספר איוב, פרק י"ב

"הדיון בספר מעמיק ומעניין, בעל חשיבות חברתית. הכתיבה  קולחת וראויה להערכה רבה!" 
אפרת שלם

"מהלך ספרותי מושקע, שלא משאיר כל מקום לספקות!"
עדי שליו 

מה קוראים מספרים על הספר?

"עבודת מחקר ראויה לשבח מכל היבט וניכר בה הידע והמיומנות של המחברת"
אורי לביא

"היה מרתק, מזעזע ומשכנע" 
גילי תמיר 

Sheep

הספר "וחך אוכל יטעם לו" הוא ספר חשוב! זוהי חקירה פילוסופית מכוננת של אחת השאלות המוסריות הדחופות של העת המודרנית. הספר מעמיק בהשלכות האתיות על הבחירות התזונתיות שלנו, וכיצד הן מעצבות ומגדירות ערכים חברתיים. 

על ידי בחינת השפה, הפרקטיקות והנורמות התרבותיות שלעתים קרובות מנרמלות או מטשטשות את הסתירות המובנות ביחסינו עם בעלי חיים, ספר זה מזמין את הקוראים לבחון באופן ביקורתי את הדיסוננס המוסרי הקיים בבחירות היומיומיות שלנו. הספר מעלה ומבליט את חוסר ההלימה בין ראיית בעלי חיים כסחורה, בעוד אנו מוקירים מושגים של חמלה, טוב לב וצדק. הספר מדגיש את הדחיפות של תיקון התהום הבולטת בין האתיקה למעשינו.

 

וחך אוכל יטעם לו - כריכה מלאה_JPG.jpg

מעבר לקפדנות האנליטית הפילוסופית של הספר, וכמות האיזכורים הנכבדת של מקורות פילוסופיים וספרותיים רבים ועשירים, ספר זה משמש כזרז לשינוי. הוא מחמש את קוראיו בכלים האינטלקטואליים לעסוק בדיונים מושכלים, לעשות בחירות נכונות מבחינה אתית ולתמוך בחברה מלאת חמלה יותר. הרלוונטיות שלו גדולה עוד יותר בעולם שמתקדם במהירות לעבר מערכות מזון ברות קיימא ואנושיות, בין אם מדובר בתזונה צמחית או מזון מתורבת. 

 

במהותו, ספרה של יפית סרנגה הוא יותר מסתם חווית קריאה, זוהי הזמנה להיות חלק משינוי פרדיגמה, קריאת ליישר את פעולותינו והתנהגויותינו עם האתיקה שלנו, ומהווה מדריך לבניית עולם שבו בני אדם ובעלי חיים יכולים להתקיים יחד בהרמוניה ובכבוד.

וחך אוכל יטעם לו - תוכן ענינים.JPG
כריכת הספר וחך אוכל יטעם לו.JPG

תוכן

העניינים:

לרכישת
עותק דיגיטלי

2.jpg
Book Shelf

לרכישת
עותק פיזי

bottom of page